Když jsem si na internetu přečetl, že mě během jednoho víkendu někdo dokáže naučit vydržet až 3 minuty na jeden nádech, neváhal jsem. Voda je mou vášní a představa, že budu moci pozorovat podvodní život z blízka a bez stresu než jen z hladiny pro mé byla úžasná.
Jiří S.
Na kurzu freedivingu jsem se dozvěděl hodně užitečných informací, díky kterým se cítím mnohem bezpečněji při prozkoumávání podmořského světa. Mohu se potápět hlouběji a na delší dobu. Celý kurz probíhal v přátelském prostředí, výklad teorie, zkušenosti a rady byly parádní, dostali jsme odpovědi na naše dotazy (a že jich nebylo málo). Určitě bych rád v budoucnu využil i nějakého nástavbového kurzu na volném moři.
Pavel J.
Při kurzu jsem zjistil co vše je tělo schopno vydržet a jake to je ponořit se do hloubky bez dýchacího přístroje, čemuž jsem se věnoval doteď. Pro mě veliký přínos co se týče potápěni. Dnes už si nepotřebuji složitě půjčovat vybavení.  Stačí mi neoprén a ploutve a užívám si potápění i v našich lomech!
Jiří S.
Ahoj Davide! Musím poděkovat za vstřícné jednání jak při objednávání kurzu freedivingu, tak během konání kurzu i za trpělivost oběma školitelům. Vlastní kurz mě příjemně překvapil osobním přístupem k jednotlivým účastníkům, srozumitelným výkladem při školení, praktickou částí. Byl jsem taky určitě rád za možnost si zapůjčit vybavení. Tím, že jsem se nikdy nepotápěl v neoprénu a s ploutvemi a na nádech, získal jsem novou zkušenost a taky jsem si o něco rozšířil obzor. Nevěděl jsem do čeho jdu, neměl jsem ani žádné doporučení ani žádnou recenzi na tento kurz. Jsem rád, že jsem to zkusil. Ani jsem netušil, že vydržím tak dlouho pod vodou. Za mě doporučuji, nemám co bych vytkl. Děkuji. Karel
Karel V.
Pro mě byl kurz u moře asi jednou z nejlepších dovolených v životě. Tento druh sportu velmi ovlivnil můj život. Není o výhrách ani o soupeření. Ale o vnitřním klidu a posouvání svých vlastních hranic. O zapracování sám na sobe a překonávání svých limitů.
Veronika R.
Na kurz freedivingu mě přivedla touha překonat strach z vody a zvyknout si na pocit pod vodou. Nikdy bych neverila co všechno je naše tělo schopno zvladnout když na to připravíte hlavu. Za sebe mohu říct, že kurz splnil účel.
Veronika R.
Bazénový kurz Freedivingu byl velice poučný a přínosný. Mé počáteční obavy "zda to zvládnu" se  rozplynuly během první hodiny. Nejde totiž o to s někým soutěžit, ale naučit se o svém tělu zase o něco víc a překonat svoji vnitřní bariéru. A to se skutečně podařilo. Děkuji všem  milým účastníkům kurzu za skvělou atmosféru a hlavně našemu trenérovi za profesionální vedení! Davide díky 🙂
Renata M.
Už před kurzem mě freediving zajímal. Z kurzu jsem byl nadšený. Pod dohledem Davida šel trenink skvěle. Po kurzu vím že mé hranice jsou mnohem dál než jsem si myslel. David mě skvěle motivoval abych na jaře pokračoval v dalším kurzu.  Díky Davide na jaře budeme pokračovat..
David D.
Letos na dovolené při šnorchlování jsem viděl několik lidí, kteří se na hladině jen tak nadechnou, potopí do několika metrů, podivají se okolo a pak zase vynoří. Lehkost a jednoduchost se kterou to dělali mi přišla fascinující. Pomyslel jsem si:“ To bych chtěl taky umět“. Pak jsem od manželky dostal kurz freedivingu, tak mi nezbylo nic jiného, než se to naučit. Celý kurz byl velmi intenzivní a na pár řádků jen těžko napsat všechno to, co jsem se naučil. Vypíchl byl hlavně několik věcí, které byly pro mě osobně nejpřínosnější: Relaxační a protahovací cvičení. Naučil jsem se jak relaxovat a nechat hlavu“ odpočinout“. Věc, která s potápěním na první pohled nesouvisí, ale je velice důležitá. Navíc umění relaxace a „vyčištění“ hlavy se hodí komukoli všeobecně nejen k freedivingu. Dechová cvičení. Ta mi doslova „roztáhla“ plíce a naučila mě využívat jejich plnou kapacitu. Nikdy jsem si nemysel, že bych mohl umět zadržet dech pod vodou na bezmála 4 minuty. Vyrovávání tlaku v dutinách. Naučil jsem se, jak správně vyrovnat tlak, tak, že jsem se bez problémů potopil až na dno bazénu ve 3.5 metrech a určitě bych mohl i dále. Bezepečnost při šnorchlování/freedivingu. Věc, která je naprosto zásadní a při šnorlování na dovolených mě nanapadla. Jsou to drobnosti, které jsou naprosto logické, ale samouka nenapadnou. Mohl bych jmenovat mnoho dalšího, ale všechno to sem psát nebudu. Určitě bude lepší, když se k Davidovi na kurz přihlásíte sami a zkusíte si to. Nebudete litovat.
Vítek P.
Upřímně... náročný víkend, který stál 100% zato a mohu ho každému, kdo chce nakouknout do tajů freedivingu vřele doporučit. Skvělá přátelská atmosféra pod vedením profíků. Neobyčejný zážitek, při kterém jsem získala spoustu cenných a zajímavých informací. Držím palce, ať máte spoustu spokojených klientů jako já 🙂
Martina P.
Kurz naplnil mé očekávání tj. poznat schopnosti vlastního těla a možnost je rozvíjet. Po dvou dnech kurzu vydržet pod vodou 4 min. bylo pro mě před kurzem v kolonce scifi. Řadu znalostí sem hned použil při šnorchlování na letní dovolené a vycvičil patřičně i zbytek rodiny 🙂
Michal Č.
Můžu Všem jen doporučit, jde o poznání svých možností a zkušeností s něčím novým. David to nevykládá jak ve škole, ale občas přidá osobní zkušenost a historky z akcí, které i pobaví. Ač mě teorie nebaví obecně, tady jsem to celkem hltal, pak bylo dýchání a protahování . Protahování mě úplně nebavilo, ale chápu, že je nutné k protáhnutí svalů atd. Praxe pecka, poprvé neopren..už samo oblíkání sranda. Po prvním dni člověk vydrží pod vodou to, co by nikdy neřekl...což je skvělej progres. Bavila mě i skladba účastníků kurzu. Od 27 let do 60 a všichni to dali a na statiku i pecka časy. Mě to celkem otevřelo nové obzory a určitě chci pokračovat ve freedivingu a posouvat své možnosti. PS: Kontrošky jsou kámošky ( kdo dá kurz, pochopí o co jde :-))
Ondřej P.
Designer