Freediver Level 2 je pokročilým kurzem Školy Freedivingu. Kurz je vedený podle standardů Apnea-Academy, vytvořených s cílem poskytovat všem účastníkům po celém světě jednotnou úroveň kurzů, znalostí a požadavků na účastníka. Kurz je čistého času sedmidenní, s tím že první den je příjezd a poslední zakončení a odjezd. Kurz probíhá v moři a je zaměřený na hloubkové disciplíny, vyrovnávání a statickou apnoi. Při zdárném absolvování kurzu obdržíte mezinárodní licenci Freediver Level 2 vydávanou Apnea – Academy.

CO VÁM KURZ PŘINESE?

 • Naučíte se vyrovnávání tlaku v dutinách při hloubkovém potápění.
 • Naučíte se techniku hloubkových disciplín FIM, CWT, CNF.
 • Naučíte se pokročilejší relaxační a dechová cvičení.
 • Naučíte se zásady bezpečného potápění v otevřené vodě.

Kurz Freediver Level 2 je intenzivní týdenní kurz na jehož konci byste měli být schopni potápět se na nádech cca 20m hluboko, vhodnou technikou a především bezpečně. Je vhodný pro všechny s touhou po světě hloubkového potápění na nádech. Během 7 dnů se dozvíte vše podstatné, na čem můžete stavět ve Vašem dalším rozvoji. I do hloubek se můžete potápět bez přístrojů, které sice prodlouží Váš pobyt pod vodou, ale zase omezí Vaší pohyblivost. Jako freediver mnohem více splynete s okolním prostředím, nebudete jen jeho pozorovatel, stanete se součástí.

Kurz je zaměřen na tři oblasti:

TEORIE HLOUBKOVÉHO POTÁPĚNÍ, cca 10 hod.

V teorii probereme teoretickou část, kterou následně převedeme do praxe. Především teorii vyrovnávání tlaku. Ukážeme si jednotlivé způsoby, jejich výhody a nevýhody. Povíme si o jednotlivých hloubkových disciplínách a prohloubíme své znalosti v oblasti fyziologie, adaptace lidského těla, bezpečnosti, apod.

VYROVNÁVÁNÍ TLAKU, DÝCHÁNÍ cca 10 hod.

V lekcích se naučíme jakým způsobem vyrovnávat tlak a jaká cvičení provádět s cílem ovládnout vyrovnávání tlaku v hloubkách. Naučíme připravit svou mysl i tělo cestu do hlubin. Samozřejmě nebudou chybět ani dechové a protahovací cvičení z jógy.

TRÉNINK V OTEVŘENÉ VODĚ A STATICKÉ APNOE, cca 20 hod.

Hlavní část kurzu bude zaměřená na praxi. Zhruba 2x denně budeme cvičit techniku kopu, vyrovnávání tlaku a bezpečné prodlužování ponorů. V otevřené vodě si tak převedeme předchozí dva bloky do praxe. Zaměříme se tedy na hloubkové disciplíny FIM, CWT a CNF. Ve vodě ale taktéž natrénujeme statickou apnoi, která je nutná pro zdárné absolvování kurzu.

CO POTŘEBUJETE?

 • Být nejlépe absolventem kurzu Freediving Intro a Deep8 nebo mít odpovídající dovednosti.
 • Být ve věku 14-ti let a starší
 • Vybavení – Masku, Neoprén, Ploutve (možno zapůjčit i zakoupit)
 • Zdravotní prohlídku lékaře s povolením pro potápění (ideálně sportovní vyšetření zde nebo podobné)

CENA 7.900 Kč

V CENĚ JE ZAHRNUTO:

 • Služba instruktorů, teoretické přednášky a praktický nácvik
 • Školící materiály
 • Certifikát o absolvování kurzu
 • Mezinárodní certifikační karta Freediver Level 2 – Apnea – Academy
  • (v případě splnění podmínek kurzu)
 • Přístup k foto a video materiálu pořízeném na kurzu

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO:

 • Doprava na lokalitu a ubytování
 • Stravování
 • Případné zapůjčení vybavení

Doprava a ubytování:
* Info k cestě, ceně za ubytování a stravu naleznete u příslušného vypsaného termínu, který se vztahuje na danou lokalitu.

Program kurzu:
1. den – sraz, zahájení kurzu v 18h
2. – 6. den – přednášky, strečink, dechová cvičení, statická apnoe, constant weight, apod.
7. den – výlet na lokalitu – dobrovolný program, odjezd