HLOUBKOVÝ KURZ – FREEDIVER LEVEL 1

Freediver Level 1

Freediver Level 1 je základním kurzem Školy Freedivingu. Kurz je vedený podle standardů Apnea-Academy, vytvořených s cílem poskytovat všem účastníkům po celém světě jednotnou úroveň kurzů, znalostí a požadavků na účastníka. Kurz začíná v pátek večer a pokračuje celou sobotu, předpokládané zakončení je v neděli odpoledne. Kurz probíhá v prostředí venkovní otevřené vody, zpravidla zatopených lomů nebo dalších lokalit vhodných k hloubkovému potápění v České republice. Kurz je zaměřený na hloubkové disciplíny, vyrovnávání a statickou apnoi. Při zdárném absolvování kurzu obdržíte mezinárodní licenci Freediver Level 1 vydávanou Apnea – Academy.

CO VÁM KURZ PŘINESE?

 • Naučíte se vyrovnávání tlaku v dutinách při hloubkovém potápění.
 • Naučíte se základy hloubkových disciplín FIM, CWT, CNF.
 • Naučíte se pokročilejší relaxační a dechová cvičení.
 • Naučíte se zásady bezpečného potápění v otevřené vodě.

Kurz Freediver Level 1 je Vaším vstupem do světa hloubkového potápění na nádech. Během dvou dnů se dozvíte vše podstatné pro Váš začátek. Celková hodinová zátěž je rovnoměrně rozložená do pátečního večera a víkendových dnů. Kurz je zaměřen na tři oblasti:

TEORIE HLOUBKOVÉHO POTÁPĚNÍ, cca 8hod.

V teorii probereme teoretickou část, kterou následně převedeme do praxe. Především teorii vyrovnávání tlaku. Ukážeme si jednotlivé způsoby, jejich výhody a nevýhody. Povíme si o jednotlivých hloubkových disciplínách a prohloubíme své znalosti v oblasti fyziologie těla a adaptace lidského těla.

VYROVNÁVÁNÍ TLAKU, DÝCHÁNÍ cca 4hod.

V lekcích se naučíme jakým způsobem vyrovnávat tlak a jaká cvičení provádět s cílem ovládnout vyrovnávání tlaku v hloubkách. Naučíme připravit svou mysl i tělo cestu do hlubin. Samozřejmě nebudou chybět ani dechové a protahovací cvičení z jógy.

TRÉNINK V OTEVŘENÉ VODĚ, cca 8hod.

V otevřené vodě si převedeme předchozí dva bloky do praxe. Natrénujeme vyrovnávání tlaku a hloubkové dispicplíny FIM, CWT a CNF. Ve vodě taktéž natrénujeme statickou apnoi.

CO POTŘEBUJETE?

 • Být nejlépe absolventem Bazénového kurzu Indoor Freediver nebo mít odpovídající dovednosti.
 • Být ve věku 14-ti let a starší
 • Vybavení – Masku, Neoprén, Ploutve (možno zapůjčit i zakoupit)
 • Dobrý zdravotní stav (nemít závažné zdravotní obtíže s dýchací či oběhovou soustavou)
  • V případě nejistoty prosím konzultujte svého lékaře.

Doprava a ubytování: * Info k cestě, ceně za ubytování a stravu naleznete u příslušného vypsaného termínu, který se vztahuje na danou lokalitu.

——— VYPSANÉ KURZY ———

HLOUBKOVÝ KURZ – FREEDIVER LEVEL 1

Freediver Level 1

Freediver Level 1 je základním kurzem Školy Freedivingu. Kurz je vedený podle standardů Apnea-Academy, vytvořených s cílem poskytovat všem účastníkům po celém světě jednotnou úroveň kurzů, znalostí a požadavků na účastníka. Kurz začíná v pátek večer a pokračuje celou sobotu, předpokládané zakončení je v neděli odpoledne. Kurz probíhá v prostředí venkovní otevřené vody, zpravidla zatopených lomů nebo dalších lokalit vhodných k hloubkovému potápění v České republice. Kurz je zaměřený na hloubkové disciplíny, vyrovnávání a statickou apnoi. Při zdárném absolvování kurzu obdržíte mezinárodní licenci Freediver Level 1 vydávanou Apnea – Academy.

CO VÁM KURZ PŘINESE?

 • Naučíte se vyrovnávání tlaku v dutinách při hloubkovém potápění.
 • Naučíte se základy hloubkových disciplín FIM, CWT, CNF.
 • Naučíte se pokročilejší relaxační a dechová cvičení.
 • Naučíte se zásady bezpečného potápění v otevřené vodě.

Kurz Freediver Level 1 je Vaším vstupem do světa hloubkového potápění na nádech. Během dvou dnů se dozvíte vše podstatné pro Váš začátek. Celková hodinová zátěž je rovnoměrně rozložená do pátečního večera a víkendových dnů. Kurz je zaměřen na tři oblasti:

TEORIE HLOUBKOVÉHO POTÁPĚNÍ, cca 8hod.

V teorii probereme teoretickou část, kterou následně převedeme do praxe. Především teorii vyrovnávání tlaku. Ukážeme si jednotlivé způsoby, jejich výhody a nevýhody. Povíme si o jednotlivých hloubkových disciplínách a prohloubíme své znalosti v oblasti fyziologie těla a adaptace lidského těla.

VYROVNÁVÁNÍ TLAKU, DÝCHÁNÍ cca 4hod.

V lekcích se naučíme jakým způsobem vyrovnávat tlak a jaká cvičení provádět s cílem ovládnout vyrovnávání tlaku v hloubkách. Naučíme připravit svou mysl i tělo cestu do hlubin. Samozřejmě nebudou chybět ani dechové a protahovací cvičení z jógy.

TRÉNINK V OTEVŘENÉ VODĚ, cca 8hod.

V otevřené vodě si převedeme předchozí dva bloky do praxe. Natrénujeme vyrovnávání tlaku a hloubkové dispicplíny FIM, CWT a CNF. Ve vodě taktéž natrénujeme statickou apnoi.

CO POTŘEBUJETE?

 • Být nejlépe absolventem Bazénového kurzu Indoor Freediver nebo mít odpovídající dovednosti.
 • Být ve věku 14-ti let a starší
 • Vybavení – Masku, Neoprén, Ploutve (možno zapůjčit i zakoupit)
 • Dobrý zdravotní stav (nemít závažné zdravotní obtíže s dýchací či oběhovou soustavou)
  • V případě nejistoty prosím konzultujte svého lékaře.

Doprava a ubytování: * Info k cestě, ceně za ubytování a stravu naleznete u příslušného vypsaného termínu, který se vztahuje na danou lokalitu.

——— VYPSANÉ KURZY ———

HLOUBKOVÝ KURZ – FREEDIVER LEVEL 1

Freediver Level 1

Freediver Level 1 je základním kurzem Školy Freedivingu. Kurz je vedený podle standardů Apnea-Academy, vytvořených s cílem poskytovat všem účastníkům po celém světě jednotnou úroveň kurzů, znalostí a požadavků na účastníka. Kurz začíná v pátek večer a pokračuje celou sobotu, předpokládané zakončení je v neděli odpoledne. Kurz probíhá v prostředí venkovní otevřené vody, zpravidla zatopených lomů nebo dalších lokalit vhodných k hloubkovému potápění v České republice. Kurz je zaměřený na hloubkové disciplíny, vyrovnávání a statickou apnoi. Při zdárném absolvování kurzu obdržíte mezinárodní licenci Freediver Level 1 vydávanou Apnea – Academy.

CO VÁM KURZ PŘINESE?

 • Naučíte se vyrovnávání tlaku v dutinách při hloubkovém potápění.
 • Naučíte se základy hloubkových disciplín FIM, CWT, CNF.
 • Naučíte se pokročilejší relaxační a dechová cvičení.
 • Naučíte se zásady bezpečného potápění v otevřené vodě.

Kurz Freediver Level 1 je Vaším vstupem do světa hloubkového potápění na nádech. Během dvou dnů se dozvíte vše podstatné pro Váš začátek. Celková hodinová zátěž je rovnoměrně rozložená do pátečního večera a víkendových dnů. Kurz je zaměřen na tři oblasti:

TEORIE HLOUBKOVÉHO POTÁPĚNÍ, cca 8hod.

V teorii probereme teoretickou část, kterou následně převedeme do praxe. Především teorii vyrovnávání tlaku. Ukážeme si jednotlivé způsoby, jejich výhody a nevýhody. Povíme si o jednotlivých hloubkových disciplínách a prohloubíme své znalosti v oblasti fyziologie těla a adaptace lidského těla.

VYROVNÁVÁNÍ TLAKU, DÝCHÁNÍ cca 4hod.

V lekcích se naučíme jakým způsobem vyrovnávat tlak a jaká cvičení provádět s cílem ovládnout vyrovnávání tlaku v hloubkách. Naučíme připravit svou mysl i tělo cestu do hlubin. Samozřejmě nebudou chybět ani dechové a protahovací cvičení z jógy.

TRÉNINK V OTEVŘENÉ VODĚ, cca 8hod.

V otevřené vodě si převedeme předchozí dva bloky do praxe. Natrénujeme vyrovnávání tlaku a hloubkové dispicplíny FIM, CWT a CNF. Ve vodě taktéž natrénujeme statickou apnoi.

CO POTŘEBUJETE?

 • Být nejlépe absolventem Bazénového kurzu Indoor Freediver nebo mít odpovídající dovednosti.
 • Být ve věku 14-ti let a starší
 • Vybavení – Masku, Neoprén, Ploutve (možno zapůjčit i zakoupit)
 • Dobrý zdravotní stav (nemít závažné zdravotní obtíže s dýchací či oběhovou soustavou)
  • V případě nejistoty prosím konzultujte svého lékaře.

Doprava a ubytování: * Info k cestě, ceně za ubytování a stravu naleznete u příslušného vypsaného termínu, který se vztahuje na danou lokalitu.

——— VYPSANÉ KURZY ———